Organizujemy wycieczki dla grup z całej Polski!

Łódź - filmowym szlakiem

Łódź
Transport Autokarem
Wyświetl na mapie
Wycieczka szkolna  - 2 dni

Aktywny wyjazd

Kod oferty:  2320

Cena od 465 PLN


Cena wyliczona za osobę przy min. 45 os. płatnych
Skalkuluj wyjazd

Pełny opis oferty

Odkryj filmowe oblicze Łodzi na dwudniowej wycieczce z Margo Travel. Podczas tej przygody będziesz miał okazję zwiedzić miasto pod kątem jego bogatej historii kinematografii, odwiedzając miejsca znane z polskich filmów oraz Aleję Gwiazd. Zobaczysz również Muzeum Kinematografii i wyjątkowe Orientarium w łódzkim ZOO. Wycieczka oferuje pełne wsparcie organizacyjne, w tym transport autokarem klasy LUX, noclegi, wyżywienie i opiekę pilota. To idealna propozycja dla miłośników filmu i historii, pragnących odkryć „HollyŁódź” z nowej perspektywy.

 

 

Program ramowy : 

Dzień I Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd w kierunku Łodzi. Przyjazd na miejsce. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie z przewodnikiem – Fabularne (do wyboru dwie trasy)

A: Śladami wielokulturowej Łodzi - Historia niczym z powieści a jednak prawdziwa… Łódź – „ziemia obiecana” kusząc karierą i majątkiem przyciągała coraz to większe rzesze imigrantów ze świata. Z małej rolniczej osady, jaką była jeszcze 200 lat temu, w ciągu wieku przeobraziła się w półmilionowe miasto pełne fabryk i majestatycznych pałaców. W kamienicach mieszkali obok siebie Polacy, Niemcy, Rosjanie i Żydzi. Nasi przewodnicy przybliżają miasto czterech kultur, otwierają przed Wami drzwi synagogi i cerkwi, opowiadają o Julianie Tuwimie, Arturze Rubinsteinie, Janie Karskim, Katarzynie Kobro i Władysławie Strzemińskim, zwyczajach i kuchni czterech kultur a także uczą łódzkiej gwary.

B: Odkryj Hollyłódź - Łódź była i jest scenerią wielu produkcji filmowych. Tu powstał pierwszy powojenny polski  film fabularny „Zakazane piosenki” a później m.in. „Stawka większa niż życie”, „Ziemia obiecana”, „Daleko od szosy”, „Vabank”, „Przypadek”, „Kingsajz”, „Europa, Europa”, „W ciemności”, „Ida” i wiele innych. Porównujemy obraz miasta zatrzymany w kadrze z rzeczywistością, spacerujemy Aleją Gwiazd, zaglądamy do Muzeum Kinematografii, opowiadamy o studenckich zabawach sławnych absolwentów Filmówki, a w murach tej Szkoły oglądamy pokaz studenckich etiud m.in. Romana Polańskiego i Krzysztofa Kieślowskiego.

Druga część dnia do wyboru:

A: Muzeum Kinematografii w Łodzi jest jedynym w Polsce muzeum chroniącym zabytki z dziedziny techniki, sztuki i kultury filmowej. Od 2021 roku zapraszamy na nową wystawę stałą "Łódź filmowa", pierwszą w kraju wystawę stałą poświęconą miastu, które na przełomie XIX i XX w. było "miastem atrakcji" – centrum prefilmowej i filmowej rozrywki, a po zakończeniu II wojny światowej stało się kolebką filmu i zostało ochrzczone mianem "HollyŁodzi". Siedzibą instytucji jest zabytkowy pałac Karola Scheiblera. Zwiedzanie z przewodnikiem + do wyboru warsztaty lub lekcja muzealna.

B: Przejazd do łódzkiego ZOO. Miejski ogród zoologiczny powstał w Łodzi parę dekad temu, ale otwarte niedawno Orientarium uczyniło ten obiekt miejscem, którego nie można pominąć! Orientarium jest najnowocześniejszym w całej Europie kompleksem poświęconym zwierzętom Azji Południowo-Wschodniej. Budynek ma cztery strefy: Słoniarnię (królestwo 6-tonowego słonia Aleksandra), Celebes, poświęconą zwierzętom z indonezyjskiej wyspy o tej samej nazwie (tu spotkamy np. makaki i wyderki orientalne), Wyspy Sundajskie, gdzie można podziwiać krokodyle czy niedźwiedzie malajskie oraz strefę oceaniczną. W tą ostatnią wejdziemy przeszklonym tunelem, dzięki któremu z wyjątkowej perspektywy zobaczymy mnóstwo wodnych stworzeń, z rekinem na czele.

Przejazd do ośrodka noclegowego, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ II : Śniadanie i wykwaterowanie. Na tą część dnia proponujemy wybranie dwóch z trzech  atrakcji do wyboru, w zależności od wieku i zainteresowania grupy:

 

A: Zwiedzanie wystawy stałej Centrum Nauki i Techniki EC1 dotyczącej: „Przetwarzania energii”, „Mikroświata – Makroświata” oraz „Rozwój wiedzy i cywilizacji”. Dzięki eksperymentom i technologii w przystępny sposób poznamy niezwykły świat nauki.

B: Wizyta w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi. Egzotyczna kolekcja roślin z całego świata to żywa historia Łodzi, ponieważ początek kolekcji dały botaniczne zamiłowania łódzkich fabrykantów i carskich urzędników. Palmiarnia podzielona jest na trzy części: pawilon śródziemnomorski, tropikalny oraz pomieszczenie z bogatą kolekcją kaktusów. Całość stanowi idealne miejsce do spacerów i odpoczynku. Palmiarnię zwiedzimy z miejscowymi przewodnikami, dzięki ich wiedzy wejdziemy jeszcze głębiej w fascynujący świat natury.

 

C: Wizyta w Centralnym Muzeum Włókiennictwa. To multimedialne Muzeum oferuje zwiedzającym możliwość przeniesienia się w czasy, gdy Łódź była włókienniczą potęgą. Pozwala na wirtualne obcowanie z poszczególnymi etapami procesu wytwórczego, w tym możliwość ujrzenia pracy dawnej maszyny parowej i innych obiektów z epoki rewolucji przemysłowej.

Wyjazd w drogę powrotną. Powrót w godzinach wieczornych.

 

Świadczenia zawarte w cenie :

  • Transport autokarem klasa LUX, podwyższony standard
  • Wszystkie opłaty drogowe, parkingowe, autostrady
  • 1 x nocleg w standardzie turystycznym, 1x śniadanie, 1 x obiadokolacje
  • Opieka pilota na całej trasie wycieczki
  • Ubezpieczenie NNW
  • VAT
  • TFG i TFP
  • 1 x tura z przewodnikiem po Łodzi

 

Cena nie zawiera :

Świadczenia dodatkowo płatne:

  • Bilety wstępu (ceny orientacyjne) : zoo w Łodzi z Orientarium (40 zł/os.), Centrum Nauki i Techniki EC1 (25 zł/os.) albo Palmiarnia (10 zł/os.) albo Centralne Muzeum Włókiennictwa (30 zł/os.), Muzeum kinematografii zwiedzanie z przewodnikiem 25 zł/os + warsztat 45 zł/os lub lekcja muzealna 15 zł/os

 

CENA PRZY 45 OSOBACH PŁATNYCH + 3 OPIEKUNÓW: 465 PLN/OSOBA

W ofercie:

Autokar LUX

Transport autokarem klasy LUX, podwyższony standard

Ubezpieczenie NNW

Opieka pilota

VAT

1 opiekun GRATIS na 15 uczestników

Śniadanie i Obiadokoalcje

Wyżywienie 2 razy dziennie
Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu ust.66 § 1 Kodeksu Cywilnego. Jeśli chcesz się dokładnie zapoznać z warunkami transakcji, kalkulacji i otrzymać ofertę dla swojej grupy - zapraszamy do kontaktu.

Podobne oferty

Chcesz być na bieżąco z ofertami?

Dołącz do naszego newsletter'a, aby mieć dostęp do naszej oferty jako PIERWSZY! Wpisz swój adres poniżej oraz naciśnij zasubskrybuj.

Zapisując się wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką Prywatności

Wycieczki szkolne krajowe

Wycieczki szkolne zagraniczne

Copyright © 2024 Margo Travel - Wycieczki szkolne i wyjazdy firmowe
Design: Proformat All Rights Reserved by RSES
list
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram