Organizujemy wycieczki dla grup z całej Polski!

Trójmiasto

Gdańsk, Malbork, Sopot, Gdynia
Transport Autokarem
Wyświetl na mapie
Wycieczka szkolna - 3 dni

Fantastyczna , atrakcyjna oferta!

Kod oferty:  2276

Cena od 730 PLN


Cena wyliczona za osobę przy min. 45 os. płatnych
Skalkuluj wyjazd

Pełny opis oferty

Zapraszamy uczniów na niezapomnianą wycieczkę szkolną do Gdańska, Malborka, Sopotu i Gdyni! Czeka na Was bogata historia, niesamowite zabytki oraz piękne krajobrazy. W Gdańsku zobaczycie m.in. słynny Dwór Artusa, Fontannę Neptuna, a także piękne kamienice i kościoły. W Malborku zwiedzicie zamek krzyżacki, który jest jednym z największych zamków gotyckich w Europie. W Sopocie i Gdyni natomiast czeka na Was niezapomniana atmosfera nadmorskich kurortów, piękne plaże oraz molo. Zapewniamy profesjonalną opiekę przewodnika, który poprowadzi Was przez najciekawsze miejsca.

Program ramowy : 

DZIEŃ 1:  Wyjazd rano i przejazd do Malborka. Wizyta w słynnym Zamku Krzyżackim w Malborku. W czasie zwiedzania z przewodnikiem odkryjemy największe sekrety tej ogromnej gotyckiej budowli, będącej najpotężniejszym zachowanym po dziś dzień zamkiem średniowiecznej Europy. Zamek wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a wyjątkowy klimat otaczających nas czerwonych murów ułatwia przeniesienie się w wyobraźni do czasów Krzyżaków, bo przecież to właśnie Malbork był stolicą ich zakonu. Przejazd do ośrodka do jednej z miejscowości nadmorskich w okolicy Gdańska, obiadokolacja, spacer po plaży i nocleg.

 

DZIEŃ 2: Śniadanie. Przejazd na Starówkę w Gdańsku. W czasie spaceru miejscowy przewodnik opowie nam o  m.in.: nabrzeżu Motławy, średniowiecznym Żurawiu, monumentalnym Domu Towarzystwa Przyrodniczego, urokliwej ul. Mariackiej i jej kamienicach. Oprócz tego zobaczymy reprezentacyjny Długi Targ, z symbolem Gdańska czyli Fontanną Neptuna, typowy dla wielkich dawnych miast kupieckich Dwór Artusa, gotycko-renesansowy Ratusz Głównego Miasta, XVI-wieczny Dom Schumannów oraz manierystyczną Zieloną Bramę. Odchodząc niedaleko dotrzemy do “Korony Gdańska”, czyli Bazyliki Mariackiej, największej ceglanej budowli sakralnej w Europie i wejdziemy na punkt widokowy, z którego rozpościera się widok na całe miasto. Czas dla grupy na Starówce (możliwość zamówienia obiadu). Na drugą część dnia proponujemy kilka opcji do wyboru, w zależności od zainteresowania i wieku uczestników:
OPCJA 1: (ok. 23 zł/osoba)
Wizyta w Europejskim Centrum Solidarności czyli innowacyjnej instytucji kultury powołanej do upowszechnienia dziedzictwa “Solidarności” w Polsce. Gmach znajduje się nieopodal słynnej Bramy nr 2, czyli głównego wejścia do Stoczni Gdańskiej, miejsca ważnych wydarzeń dla historii naszego kraju.
LUB
OPCJA 2: (ok. 20 zł/osoba - wystawy stałe: Dookoła Świata, Łamigłówka, Z Energią! Możliwe również zajęcia warsztatowe)
Wizyta w Centrum Hewelianum, prezentującym interaktywne ekspozycje wprowadzające w świat nauki i techniki, a wszystko to w atmosferze zabawy i samodzielnych eksperymentów! Budynek Centrum Hewelianum znajduje się na terenie dawnego fortu, dlatego też można go zwiedzać wraz z przewodnikiem. W swojej ofercie instytucja ma również warsztaty i pokazy naukowe  dostosowane do wieku uczestników.
LUB
OPCJA 3: (ok. 22 zł/osoba)
Wizyta w Muzeum II Wojny Światowej, nowoczesnym i multimedialnym muzeum, którego zadaniem jest upowszechnianie wiedzy o II Wojnie Światowej, szczególnie z perspektywy Polski i Polaków, których losy zostały naznaczone czasem wojny. Muzeum ma być również miejscem upamiętnienia ofiar systemów totalitarnych i ludzi, którzy przeciwko tym systemom walczyli. Mimo poważnego tematu, muzeum bardzo zadbało o wizualną część wystaw, dzięki temu otwiera się na młodych zwiedzających, i jest doskonałym miejscem na lekcję historii przeprowadzoną w nowoczesny sposób.
LUB
OPCJA 4: (ok. 35 zł/osoba)
Rejs na Westerplatte.

Wieczorem powrót do ośrodka, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3: Śniadanie. Przejazd do Sopotu, polskiej stolicy wakacji, wypoczynku i plażowania. Chwila relaksu na Molo, które na ponad 450 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej oraz spacer po słynnej ulicy Bohaterów Monte Cassino, zwanej popularnie “Monciakiem”, która pełna jest restauracji, sklepów, kawiarni i artystów. Przejazd do Gdyni, miasta modernizmu i żeglarzy. Spacer rozpoczniemy od najważniejszego punktu gdyńskiego śródmieścia Skweru Kościuszki, gdzie spotkamy największe turystyczne atrakcje miasta: okręt-muzeum ORP “Błyskawica”, który służy Polskiej Marynarce Wojennej w trakcie trwania walk II Wojny Światowej (z wejściem na okręt i zwiedzaniem), trzymasztowy piękny żaglowiec “Dar Pomorza”, oraz modernistyczny budynek Akwarium Gdyńskiego, prezentującego faunę i florę środowisk wodnych (z wejściem do Akwarium i zwiedzaniem wystaw). Spacer w okolicach gdyńskiej mariny do plaży miejskiej. Zakończenie wycieczki wieczorem.

 

 

Świadczenia zawarte w cenie :

  • transport autokarem z WC, klimatyzacją i TV
  • 2 noclegi w pokojach 2-6 osobowych w pensjonatach, łazienka w każdym pokoju
  • 2 śniadania
  • 2 obiadokolacje
  • opiekę pilota w czasie trwania wyjazdu
  • usługę przewodnika po Gdańsku
  • opłaty drogowe i parkingowe
  • podatek VAT
  • ubezpieczenie NNW

 

Dodatkowo płatne:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, orientacyjne ceny: Malbork (45 zł/os. za bilet i przewodnika), Bazylika Mariacka (8 zł/os.) + cena jednej z atrakcji wybranych na 2 dzień zwiedzania, Sopot molo (5 zł/os.), ORP “Błyskawica” (15 zł/os.), Akwarium Gdynia (25 zł/os.); obiadu dla grupy 3 dnia wycieczki (ok. 30 zł od osoby za obiad 2 daniowy z napojem).

 

CENA: 730 PLN/os przy 45 osobach  płatnych

w ofercie:

Autokar LUX

Transport autokarem klasy LUX, podwyższony standard

Ubezpieczenie NNW

Opieka pilota

VAT

Śniadanie i Obiadokoalcje

Wyżywienie 2 razy dziennie
Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu ust.66 § 1 Kodeksu Cywilnego. Jeśli chcesz się dokładnie zapoznać z warunkami transakcji, kalkulacji i otrzymać ofertę dla swojej grupy - zapraszamy do kontaktu.

Podobne oferty

Chcesz być na bieżąco z ofertami?

Dołącz do naszego newsletter'a, aby mieć dostęp do naszej oferty jako PIERWSZY! Wpisz swój adres poniżej oraz naciśnij zasubskrybuj.

Zapisując się wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką Prywatności

Wycieczki szkolne krajowe

Wycieczki szkolne zagraniczne

Copyright © 2024 Margo Travel - Wycieczki szkolne i wyjazdy firmowe
Design: Proformat All Rights Reserved by RSES
list
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram