Organizujemy wycieczki dla grup z całej Polski!

Praga ze Skalnym Miastem

Praga
Transport Autokarem
Wyświetl na mapie
Wycieczka szkolna - 2 dni

Fantastyczna , atrakcyjna oferta!

 

Kod oferty:  2252
/04/2023

Cena od 399 PLN


Cena wyliczona za osobę przy min. 45 os. płatnych
Skalkuluj wyjazd

Pełny opis oferty

Magiczna Praga z Hradczanami i słynnym Mostem Karola oraz popularne Skalne Miasto Adrspach to od wielu lat najchętniej odwiedzane, przez polskich turystów, czeskie atrakcje. 

Program ramowy : 

DZIEŃ 1 Wyjazd rano o ustalonej godzinie. Przejazd do Skalnego Miasta w Adrspach w Czechach, rezerwatu przyrody bogatego w różne piaskowcowe formacje skalne powstałe na skutek działań zjawisk atmosferycznych. Niektóre z nich otrzymały nieprzeciętne nazwy: Kochankowie, Fotel Babci, Gotycka Brama, Wieża Elżbiety, Głowa Cukru, Żółw czy Starosta i Starościna. Spacer między nimi to przejście przez labirynt, a więc przygoda, która na długo zostanie w pamięci. Na terenie Adrszpaskich Skał napotkamy również wkomponowane w góry popiersie J.W. Goethego, wodospady oraz jeziorko po dawnej piaskowni. W czasie spaceru po Skalnym Mieście czeka na nas również rejs łodzią turystyczną po urokliwym jeziorku, okraszony zabawnymi opowieściami “sternika” łodzi. Przejazd na miejsce noclegu w okolicach Pragi lub w Pradze, zakwaterowanie i obiadokolacja.

DZIEŃ 2 Śniadanie. Przyjazd do centrum Pragi. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Hradczan, dzielnicy Pragi zlokalizowanej na zachodnim brzegu Wełtawy. Powszechnie nazywa się ją królewską, ponieważ na jej terenie zlokalizowany jest Zamek Praski, dawna siedziba królów czeskich. Jak podaje Księga rekordów Guinnessa jest to największy pod względem zajmowanej powierzchni zamek na świecie, całość obejmuje ponad 7 ha. Wejdziemy do Katedry św. Wita, która jest przykładem połączenia stylu gotyckiego i neogotyckiego. Dla chętnych grup proponujemy płatne zwiedzanie wnętrz hradczańskiego zamku tzw. małą trasą, w skład której wchodzą m.in.: romańska bazylika św. Jerzego, Stary Pałac Królewski– będący pierwszą siedzibą czeskich monarchów, a dziś w jego podziemiach można zwiedzać ekspozycję „Historia Zamku Praskiego”. W ramach płatnej trasy odwiedza się również słynną Złotą Uliczkę powstałą w czasach średniowiecza, obecnie wypełnioną galeriami i sklepikami. Później udamy się w kierunku zabytkowej dzielnicy Mala Strana, a dalej spacerem przez Most Karola, będący spoiwem dwóch brzegów Wełtawy, to jest Malej Strany i Starego Miasta. Później przejdziemy na Rynek Staromiejski, by zobaczyć powstały na przełomie XIV i XV w. ratusz z zegarem astronomiczny Orloj, wykonany na początku XV-tego stulecia. Ostatnim etapem zwiedzania będzie Plac Wacława. Znajduje się tutaj wiele sklepów, restauracji oraz galerii. Czas dla grupy na Starym Mieście na zakup pamiątek . Wyjazd do domu.

 

Świadczenia zawarte w cenie :

• Transport autokarem LUX
• opłaty drogowe i parkingowe, autostrady
• Zakwaterowanie w hotelu w Pradze lub jej okolicy, pokoje 2,3 osobowe z łazienkami , 1 x śniadanie, 1 x obiadokolacja
• Opieka pilota
• Ubezpieczenie NNW i KL, bagaż, TFG
• 4 opiekunów

 

Świadczenia płatne dodatkowo:

Wstępy do ustalenia z kierownikiem grupy ( orientacyjne ceny ) :  rejs po Wełtawie koło - 50 pln ,  Skalne Miasto – około 200- 250 KC

 

 

Autokar LUX

Transport autokarem klasy LUX, podwyższony standard

Ubezpieczenie NNW

Opieka pilota

3 opiekunów gratis

VAT

1 opiekun GRATIS na 15 uczestników

Śniadanie i Obiadokoalcje

Wyżywienie 2 razy dziennie
Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu ust.66 § 1 Kodeksu Cywilnego. Jeśli chcesz się dokładnie zapoznać z warunkami transakcji, kalkulacji i otrzymać ofertę dla swojej grupy - zapraszamy do kontaktu.

Opinie o ofercie

Podobne oferty

Chcesz być na bieżąco z ofertami?

Dołącz do naszego newsletter'a, aby mieć dostęp do naszej oferty jako PIERWSZY! Wpisz swój adres poniżej oraz naciśnij zasubskrybuj.

Zapisując się wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką Prywatności

Wycieczki szkolne krajowe

Wycieczki szkolne zagraniczne

Copyright © 2024 Margo Travel - Wycieczki szkolne i wyjazdy firmowe
Design: Proformat All Rights Reserved by RSES
list
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram