Organizujemy wycieczki dla grup z całej Polski!

Kotlina Kłodzka i Góry Stołowe

Góry stołowe
Transport Autokarem
Wyświetl na mapie
Wycieczka szkolna -  4 dni

Fantastyczna , atrakcyjna oferta!

 

Kod oferty:  2228

Cena od 520 PLN


Cena wyliczona za osobę przy min. 45 os. płatnych
Skalkuluj wyjazd

Pełny opis oferty

Wycieczki w Kotlinie Kłodzkiej! Ten przepiękny region w Sudetach to miejsce, w którym można prawdziwie wypocząć, a moc – i różnorodność – dostępnych atrakcji sprawia, że dosłownie każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Przeżyjcie niezwykłą przygodę i daj się zaczarować temu, co mają do zaproponowania te okolice! Wycieczki w Kotlinę Kłodzką to sposób na naukę w terenie i aktywnie spędzony czas.

Góry Stołowe  to pasmo w Sudetach na Dolnym Śląsku na granicy z Czechami. Są to nieliczne w Europie góry płytowe wypiętrzone ponad 30 milionów lat temu. To skalne labirynty, tajemnicze i fantazyjne formacje skalne, których nigdzie indziej w Polsce nie zobaczymy. To bardzo popularne wśród turystów Błędne Skały czy Szczeliniec.

Kopalnia Złota w Złotym Stoku to wielki obszar z atrakcjami corocznie odwiedzanymi przez tysiące turystów z różnych części świata. Podziemna Trasa Turystyczna Kopalnia Złota powstała w 1996 roku.

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach, to największa atrakcja historyczno-techniczna na Ziemi Kłodzkiej. Poznajemy techniki dawnego czerpania papieru oraz mamy możliwośc choc na chwile przeniesc sie w dawny świat techniki i wypróbować sił podczas różnych warsztatów.

Program ramowy

Dzień 1:  Wyjazd wcześnie rano. Przejazd w kierunku Kłodzka. Wejdziemy też do środka Twierdzy Kłodzko, największej atrakcji miasta, gdzie pełni pasji przewodnicy przybliżą nam historię tego ogromnego obiektu. Twierdza to dziesiątki kilometrów korytarzy, ale my skupimy się na zwiedzaniu części nazywanej korytarzami kontrminowymi, gdzie z łatwością w wyobraźni można przenieść się do XVIII wieku. Następnie przejazd do  Wambierzyc, nazywanych  “śląską Jerozolimą”. Jest to wyjątkowa w skali kraju wieś, na środku której niespodziewanie wyrasta ogromna barokowa bazylika Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Przejazd do ośrodka noclegowego, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2:  Śniadanie. Wyjazd w kierunku Gór Stołowych. Przejście labiryntem Błędnych Skał oraz wejście na Szczeliniec. Powrót  do ośrodka na obiadokolację i nocleg. Tego dnia możliwe ognisko.

Dzień 3:  Śniadanie. Przejazd do Kopalni Złota w Złotym Stoku. Kopalnię zwiedzimy podziemną trasą turystyczną – zobaczymy m.in. sztolnię Gertruda, chodnik śmierci oraz podziemny wodospad. Następnym punktem wycieczki będzie wizyta w Średniowiecznej Osadzie Górniczej, gdzie wszystkie obiekty zostały stworzone w skali jeden do jednego, dzięki czemu można na chwilę cofnąć się w czasie o kilka epok. Jeśli czas pozwoli możemy odwiedzić popołudniu   Minieuroland pod Kłodzkiem – park miniatur można zobaczyć w pomniejszeniu najsłynniejsze budowle ziemi kłodzkiej, Dolnego Śląska i wybranych państw Europy. Powrót  do ośrodka na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4:  Śniadanie. Wyjazd do Dusznik Zdrój . W Dusznikach weźmiemy udział w  lekcji muzealnej i będziemy samodzielne czerpać papier w Muzeum Papiernictwa (wizyta w muzeum wymaga rezerwacji z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem), zlokalizowanym w starym młynie w Dusznikach-Zdroju. W czasie wizyty w muzeum dowiemy się więcej o historii papieru oraz dawnych metodach jego czerpania. A w trakcie zajęć warsztatowych sami wykonamy kartkę papieru, takimi samymi metodami jak robiono to setki lat temu. Po wizycie w papierni wyjazd do domu .

Ofertę można rozszerzyc o :  * rafting - spływ pontonami w Bardzie

Świadczenia zawarte w cenie: 

  • transport,
  • parkingi,
  • opieka pilota ,
  • przewodnik podczas wyjścia w góry,
  • 3 x śniadanie, 3 x obiad,
  • 3 x obiadokolacja,
  • zakwaterowanie w ośrodku / domu wczasowym,
  • ubezpieczenie NNW
  • 1 opiekun na 15 płacących gratis
  • TFG

Dodatkowo płatne :   wstępy do ustalenia z kierownikiem wyjazdu

 

Cena  jest orientacyjna , kalkulowana przy min 45 osobach pełnopłatnych.

Popularna oferta

Autokar LUX

Transport autokarem klasy LUX, podwyższony standard

Ubezpieczenie NNW

Opieka pilota

Dodatkowe atrakcje

Program obejmujący wszystkie atrakcje wymienione w ofercie

VAT

1 opiekun GRATIS na 15 uczestników

Śniadanie i Obiadokoalcje

Wyżywienie 2 razy dziennie
Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu ust.66 § 1 Kodeksu Cywilnego. Jeśli chcesz się dokładnie zapoznać z warunkami transakcji, kalkulacji i otrzymać ofertę dla swojej grupy - zapraszamy do kontaktu.

Opinie o ofercie

Dziękujemy za organizację integracyjnego wyjazdu dla naszej klasy 1a ! "

Zofia Nowak
Zespół Szkół Technicznych w Zbąszynku

" Wspaniała wycieczka po Dolnym Śląsku "

Agnieszka
SP. 45 Wrocław

" Wszystko  bardzo dobrze zorganizowane. Przewodnik Pan Andrzej  doskonale prowadził nas po Górach Stołowych . Zakwaterowanie bardzo dobre. Wycieczka organizowana na ostatnia chwile, a jednak wypadła wyśmienicie "

Dagmara
Boszków

Podobne oferty

Chcesz być na bieżąco z ofertami?

Dołącz do naszego newsletter'a, aby mieć dostęp do naszej oferty jako PIERWSZY! Wpisz swój adres poniżej oraz naciśnij zasubskrybuj.

Zapisując się wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką Prywatności

Wycieczki szkolne krajowe

Wycieczki szkolne zagraniczne

Copyright © 2024 Margo Travel - Wycieczki szkolne i wyjazdy firmowe
Design: Proformat All Rights Reserved by RSES
list
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram