Organizujemy wycieczki dla grup z całej Polski!

Szczeliniec - Kopalnia Złota

Złoty Stok
Transport Autokarem
Wyświetl na mapie
Wycieczka szkolna  - 3 dni

Zwiedzanie, atrakcje

Kod oferty:  2329

Cena od 650 PLN


Cena wyliczona za osobę przy min. 45 os. płatnych
Skalkuluj wyjazd

Pełny opis oferty

Zapraszamy na fascynującą 3-dniową wycieczkę szkolną, która łączy przygodę, naukę i zabawę! Odkryj tajemnice Kopalni Złota w Złotym Stoku, gdzie zobaczysz podziemny wodospad i dawną sztolnię Gertruda. Następnie przemierz malownicze Góry Stołowe, w tym Szczeliniec Wielki i labirynt Błędnych Skał. Czeka Cię również zwiedzanie urokliwego Kłodzka i Wrocławia. Wszystko to w towarzystwie doświadczonego przewodnika.

 

 

 

Program ramowy : 

DZIEŃ 1

Wyjazd wcześnie rano i przejazd do Kopalni Złota w Złotym Stoku. Kopalnię zwiedzimy podziemną trasą turystyczną – zobaczymy m.in. sztolnię Gertruda, chodnik śmierci oraz podziemny wodospad. W czasie spaceru przewodnik opowie nam o tym, jak dawniej wyglądała praca górników i o narzędziach, jakimi się posługiwali. Wejdziemy również do dawnego laboratorium, w którym wytapiano złoto oraz do skarbca pełnego tego cennego kruszcu. Przed wejściem do skarbca przewodnik przypomni o dawniej stosowanych okrutnych karach dla górników, którzy próbowali ukraść wydobywane złoto, tak na wszelki wypadek, gdyby ktoś wpadł na pomysł, żeby „pożyczyć” sobie jakiś eksponat ze skarbca:) Następnym punktem wycieczki będzie wizyta w średniowiecznej Osadzie Górniczej, gdzie wszystkie obiekty zostały stworzone w skali jeden do jednego, dzięki czemu można na chwilę cofnąć się w czasie o kilka epok. Sami będziecie mieli okazję spróbować jak te maszyny działały, wspólnie wykonując część dawnych górniczych prac. Wyjątkową atrakcją jest możliwość odbycia przejażdżkę „czołgiem” Leonarda da Vinci. Po intensywnym dniu przejazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

W zależności od miasta wyjazdu i czasu potrzebnego na dotarcie do kopalni w Złotym Stoku, istnieje możliwość dodania kolejnych elementów do programu zwiedzania tego dnia, np. krótkiego spaceru po Kłodzku czy po Wambierzycach. Jest to ustalane indywidualnie z każdą grupą.

 

DZIEŃ 2

Śniadanie. Dzisiaj pora na całodzienną górską wycieczkę, więc ruszamy w kierunku Gór Stołowych. Nie są to góry wysokie, nie musicie się więc bać stromych ani długich i męczących podejść. Wręcz przeciwnie, góry te ze względu na swoją wyjątkową budowę geologiczną są „płaskie jak stół”, stąd zresztą ich nazwa. Jednocześnie oferują wyjątkowe widoki, więc są świetnym wyborem na początek górskiej przygody. Najpierw przejdziemy przez malowniczy, naturalny labirynt Błędnych Skał, w którym kręcono niektóre sceny z filmu „Opowieści z Narnii”. Z miejscowym przewodnikiem będziemy wędrować przez szczeliny i zakamarki pośród wysokich i niskich form skalnych o różnych ciekawych nazwach, takich jak „Skalne Siodło”, „Labirynt”, „Kurza Stopka”, „Tunel” czy „Wielka Sala”. Później chwila odpoczynku i wejście na Szczeliniec Wielki, najwyższy szczyt Gór Stołowych (919 m n.p.m.). W trakcie wspinaczki zobaczymy kolejne skały o nietypowych kształtach, m.in. „Kwokę”,  „Małpoluda”, „Wielbłąda”, „Głowę Księżniczki Emilki” oraz „Słonia”. Później powrót do ośrodka na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 3 

Śniadanie. Po drodze do Wrocławia krótki przystanek w głównym mieście Kotliny Kłodzkiej, czyli urokliwym Kłodzku. Miasto nazywane jest czasami „małą Pragą”. W trakcie krótkiego zwiedzania przespacerujemy się w okolicach Starego Miasta z pięknym ratuszem i przejdziemy przez urokliwy gotycki most św. Jana, który łączy ze sobą Wyspę Piasek i staromiejską część Kłodzka. Przejdziemy też w okolice największej atrakcji Kłodzka, czyli Twierdzy Kłodzko, gdzie krótko opowiemy o historii tej jednej z największych budowli warownych w Polsce. Przejazd do Wrocławia, miasta będącego stolicą województwa dolnośląskiego, gdzie historia, rozrywka i nauka przeplatają się ze sobą. Przekonamy się o tym na własnej skórze! Na początek spacer po wrocławskiej starówce z przewodnikiem „krasnalim szlakiem”. W trakcie wędrówki zobaczymy oczywiście wrocławskie krasnale, których z roku na rok przybywa, a pomiędzy nimi również najważniejsze zabytki miasta – m.in.: ratusz, pręgierz, pomnik Aleksandra Fredry, Plac Solny czy kamienice Jaś i Małgosia. Nie zapomnimy również o Ostrowie Tumskim, najstarszej części miasta z gotycką archikatedrą św. Jana Chrzciciela, dawnym zamkiem Piastów Śląskich i mostem Tumskim. Przejazd powrotny i zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

 

Świadczenia zawarte w cenie :

 • transport autokarem z WC, klimatyzacją i TV
 • 2 noclegi w pokojach 2–5-osobowych w pensjonatach, łazienka w każdym pokoju
 • 2 śniadania
 • 2 obiadokolacje
 • opiekę pilota w czasie trwania wyjazdu
 • usługę licencjonowanego przewodnika górskiego w czasie wycieczki na Błędne Skały i Szczeliniec
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • usługę przewodnika po Wrocławiu
 • podatek VAT
 • ubezpieczenie NNW

 

Cena nie zawiera :

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, orientacyjne ceny: Kopalnia Złota + Osada Górnicza (55 zł/os.), wejście na Szczeliniec i Błędne Skały (15 zł/os. za oba).

 

 

W ofercie:

Autokar LUX

Transport autokarem klasy LUX, podwyższony standard

Ubezpieczenie NNW

Opieka pilota

3 opiekunów gratis

VAT

Śniadanie i Obiadokoalcje

Wyżywienie 2 razy dziennie
Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu ust.66 § 1 Kodeksu Cywilnego. Jeśli chcesz się dokładnie zapoznać z warunkami transakcji, kalkulacji i otrzymać ofertę dla swojej grupy - zapraszamy do kontaktu.

Podobne oferty

Chcesz być na bieżąco z ofertami?

Dołącz do naszego newsletter'a, aby mieć dostęp do naszej oferty jako PIERWSZY! Wpisz swój adres poniżej oraz naciśnij zasubskrybuj.

Zapisując się wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką Prywatności

Wycieczki szkolne krajowe

Wycieczki szkolne zagraniczne

Copyright © 2024 Margo Travel - Wycieczki szkolne i wyjazdy firmowe
Design: Proformat All Rights Reserved by RSES
list
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram