Organizujemy wycieczki dla grup z całej Polski!

Łódź włókiennicza

Łódź
Transport Autokarem
Wyświetl na mapie
Wycieczka szkolna -  2 dni

Awangardowe miasto kontrastów

Kod oferty:  2289MT

Cena od 530 PLN


Cena wyliczona za osobę przy min. 45 os. płatnych
Skalkuluj wyjazd

Pełny opis oferty

Odkryj piękno Łodzi dzięki różnorodnym propozycjom podróży dostosowanym do Twoich potrzeb. W ofercie znajdziesz atrakcyjne pakiety wizyt, zwiedzanie ciekawych miejsc, smakowanie lokalnej kuchni i wiele więcej. Niezależnie od tego, czy jesteś turystą, czy podróżujesz służbowo, Margotravel zapewni Ci wyjątkowe wrażenia i komfortowy pobyt w Łodzi.

DZIEŃ 1

Wyjazd wcześnie rano. Przejazd do Łodzi i spacer po mieście z łódzkim przewodnikiem, w czasie którego zobaczymy najważniejsze punkty na mapie miasta: najsłynniejszą ulicę w Łodzi – Piotrkowską, ratusz miejski  z 1827 r., Plac Wolności z fontanną miłości, ulicę Nowomiejską, Stary Rynek oraz Manufakturę – największe centrum handlowe miasta, znajdujące się w budynku dawnej fabryki tekstyliów. Od przewodnika dowiemy się więcej o historii i teraźniejszości tego niezwykłego miasta.

Czas do dyspozycji grupy lub  przejazd do łódzkiego zoo.

Miejski ogród zoologiczny powstał w Łodzi parę dekad temu, ale otwarte niedawno Orientarium uczyniło ten obiekt miejscem, którego nie można pominąć! Orientarium jest najnowocześniejszym w całej Europie kompleksem poświęconym zwierzętom Azji Południowo-Wschodniej. Budynek Orientarium podzielony jest na cztery strefy: Słoniarnię (królestwo 6-tonowego słonia Aleksandra), Celebes, poświęconą zwierzętom z indonezyjskiej wyspy o tej samej nazwie (tu spotkamy np. makaki i wyderki orientalne), Wyspy Sundajskie, gdzie można podziwiać krokodyle czy niedźwiedzie malajskie oraz strefę oceaniczną. W tą ostatnią wejdziemy przeszklonym tunelem, dzięki któremu z wyjątkowej perspektywy zobaczymy mnóstwo wodnych stworzeń, z rekinem na czele. Przejazd do ośrodka noclegowego, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Zamiennie Wizyta w Palmiarnii Ogrodu Botanicznego w Łodzi. Egzotyczna kolekcja roślin z całego świata to żywa historia Łodzi, ponieważ początek kolekcji dały botaniczne zamiłowania łódzkich fabrykantów i carskich urzędników. Palmiarnia podzielona jest na trzy części: pawilon śródziemnomorski, tropikalny oraz pomieszczenie z bogatą kolekcją kaktusów. Całość stanowi idealne miejsce do spacerów i odpoczynku. Palmiarnię zwiedzimy z miejscowymi przewodnikami, dzięki ich wiedzy wejdziemy jeszcze głębiej w fascynujący świat natury.

 

DZIEŃ 2

Śniadanie. Na pierwszą część dnia proponujemy jedną z atrakcji do wyboru, w zależności od wieku i zainteresowania grupy:

OPCJA 1:

Zwiedzanie wystawy stałej Centrum Nauki i Techniki EC1 dotyczącej: „Przetwarzania energii”, „Mikroświata – Makroświata” oraz „Rozwój wiedzy i cywilizacji”. Dzięki eksperymentom i technologii w przystępny sposób poznamy niezwykły świat nauki.

OPCJA 2:

Wizyta w Palmiarnii Ogrodu Botanicznego w Łodzi. Egzotyczna kolekcja roślin z całego świata to żywa historia Łodzi, ponieważ początek kolekcji dały botaniczne zamiłowania łódzkich fabrykantów i carskich urzędników. Palmiarnia podzielona jest na trzy części: pawilon śródziemnomorski, tropikalny oraz pomieszczenie z bogatą kolekcją kaktusów. Całość stanowi idealne miejsce do spacerów i odpoczynku. Palmiarnię zwiedzimy z miejscowymi przewodnikami, dzięki ich wiedzy wejdziemy jeszcze głębiej w fascynujący świat natury.

OPCJA 3:

Wizyta w Centralnym Muzeum Włókiennictwa. To multimedialne Muzeum oferuje zwiedzającym możliwość przeniesienia się w czasy, gdy Łódź była włókienniczą potęgą. Pozwala na wirtualne obcowanie z poszczególnymi etapami procesu wytwórczego, w tym możliwość ujrzenia pracy dawnej maszyny parowej i innych obiektów z epoki rewolucji przemysłowej. Wyjazd w droge powrotną

 

Świadczenia zawarte w cenie :

  • Transport autokarem
  • Opieka pilota
  • Zakwaterowanie w łodzi lub okolicach w obiekcie turystycznym
  • śniadania i obiadokolacje wg noclegów ( 1 sniadanie, 1 obiadokolacja )
  • Tura z przewodnikiem miejskim
  • TFG, TFP
  • Zestawy słuchawkowe
  • Ubezpieczenie NNW i KL

 

Cena nie zawiera biletów wstępu, orientacyjne koszty: zoo w Łodzi z Orientarium (40 zł/os.), Centrum Nauki i Techniki EC1 (20 zł/os.) albo Palmiarnia (15 zł/os.) albo Centralne Muzeum Włókiennictwa (15 zł/os.)

Cena przy min 55 osobach pełnopłatnych + 4 opiekunów : od 530 PLN

 

 

Autokar LUX

Transport autokarem klasy LUX, podwyższony standard

Ubezpieczenie NNW

Opieka pilota

Dodatkowe atrakcje

Program obejmujący wszystkie atrakcje wymienione w ofercie

1 opiekun GRATIS na 15 uczestników

Śniadanie i Obiadokoalcje

Wyżywienie 2 razy dziennie
Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu ust.66 § 1 Kodeksu Cywilnego. Jeśli chcesz się dokładnie zapoznać z warunkami transakcji, kalkulacji i otrzymać ofertę dla swojej grupy - zapraszamy do kontaktu.

Podobne oferty

Chcesz być na bieżąco z ofertami?

Dołącz do naszego newsletter'a, aby mieć dostęp do naszej oferty jako PIERWSZY! Wpisz swój adres poniżej oraz naciśnij zasubskrybuj.

Zapisując się wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką Prywatności

Wycieczki szkolne krajowe

Wycieczki szkolne zagraniczne

Copyright © 2024 Margo Travel - Wycieczki szkolne i wyjazdy firmowe
Design: Proformat All Rights Reserved by RSES
list
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram