Organizujemy wycieczki dla grup z całej Polski!

Czechy (Morawy)

Brno
Transport Autokarem
Wyświetl na mapie
Wycieczka szkolna - 4 dni

Atrakcyjna oferta!

 

Kod oferty:  2259
/

Cena od 825 PLN


Cena wyliczona za osobę przy min. 45 os. płatnych
Skalkuluj wyjazd

Pełny opis oferty

Morawy – wycieczka dla grup na cztery dni to propozycja atrakcyjną cenowo wycieczkę pozwalająca poznać najważniejsze miejsca i zabytki południa Czech. Program odpowiedni  jako wycieczka szkolna dla uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej i uczniów szkół ponadpodstawowych.

 

Program ramowy : 

Dzień 1
Wyjazd w godzinach porannych – około 6 rano, przejazd do Czeskiego zamku Bouzov –jest to rezydencja i zarazem niezwykłe dzieło wielkiego mistrza zakonu krzyżackiego, arcyksięcia Eugeniusza Habsburga, to jeden z najchętniej odwiedzanych zamków w Czechach. W XIV-wiecznych murach gotyckiej warowni wyczarował on na przełomie XIX i XX wieku wspaniałą, pełną przepychu, romantyczną rezydencję. Krzyżacy posiadali ten zamek przez prawie 250 lat, aż do wybuchu II wojny światowej. Gdy zabrali im go hitlerowcy, tak spodobał się Heinrichowi Himmlerowi, że i on postanowił przeznaczyć ten obiekt na swoją rezydencję. Zamek stanowił i nadal stanowi scenerię wielu bajek i filmów, jak np. „Księżniczka Fantaghiro”, „Młody Indiana Jones” czy serial „Arabella”. Zwiedzanie zamku Bouzov będzie wyjątkowe: zwiedzimy specjalnie dla naszej grupy rozszerzoną trasę ze wspaniałymi salami reprezentacyjnymi oraz prywatnymi komnatami wielkiego mistrza. Zważywszy na zachowany bardzo cenny wystrój i kunsztowne wyposażenie zamku, w tym wielkiej urody salę rycerską, następnie przejazd do Brna - Zwiedzanie miasta, m.in. Stare Miasto z dwoma rynkami, stary Ratusz, Katedra św. Piotra i Pawła, czas wolny na kawę i ciasto, zakupy, zakupy następnie zwiedzanie z zewnątrz modernistycznej willi Tugenhattów, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2

Śniadanie w hotelu ,przejazd do Jaskiń Morawskiego Krasu. Zwiedzanie Jaskini Punkevni(perełki Moraw), z możliwością zejścia na dno Przepaści Macocha oraz przejażdżki łódkami po podziemnej rzece Punkva. Przejazd do miejscowości Lednice, zwiedzanie letniego Pałacu Lichtensteinów w Lednicach- spacer po ogrodach. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 :

Śniadanie w hotelu ,Przejazd do Valtice spacer po mieście - rynek, rezydencja Lichtensteinów. Obydwa zamki zwane Lednicko- Valtickim areałem są wpisane na światową listę zabytków UNESCO. Przejazd do Mikulova – małego winnego raju. Spacer po mieście: Zamek, Synagoga, Święte Wzgórze z którego roztacza się przepiękna panorama na Mikulov i morawskie winnice.
Czas wolny na zakupy i pamiątki, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

Dzień 4:
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie, przejazd do miejscowości Kromieryż. Kromieryż leży przy dawnej przeprawie na rzece Morawie, u stóp wzgórz Chrziby górujących nad środkowymi Morawami. Ogrody w Kromieryżu i Pałac Arcybiskupi w Kromieryżu stanowią wyjątkowo pełny i dobrze zachowany przykład barokowej rezydencji książęcej otoczonej ogrodami. Zwiedzimy reprezentacyjne komnaty, chętni będą mogli wejść na zamkową wieżę. Na koniec wizyty w miasteczku zwiedzimy Ogrody Kwiatowe. Zamek i ogrody kwiatowe są wpisane na listę UNESCO. Przejazd do Ołomuńca – Spacer po mieście Rynek z Ratuszem i zegarem wnękowym. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną.

 

 

 

Świadczenia zawarte w cenie :

  • Transport autokarem
  • opłaty drogowe i parkingowe, autostrad
  • 3 noclegi w hotelu
  • 3xśsniadanie, 3x obiadokolacja
  • opieka pilota
  • opieka pilota
  • ubezpieczanie NNW 15 PLN, KL 20.000 EUR
  • TFG, TFP
  •  1 opiekun na 15 os

 

 

 

Świadczenia płatne dodatkowo - do ustalenia:

-Bilety wstępu do wybranych obiektów:
-Zamek Bouzov: (sale reprezentacyjne 180 CZK/os)
-Ogrody Willi Tugenhattów 50 CZK/os
-Pałac Lednice ( 190CZK/os)
-Jaskinia Punkvy(230 CZK/os )
-Kromieryż Pałac( 130 CZK/os)

 

CENA: 1095 PLN/os   przy 45 osobach  płatnych

Autokar LUX

Transport autokarem klasy LUX, podwyższony standard

Ubezpieczenie NNW

Opieka pilota

VAT

1 opiekun GRATIS na 15 uczestników

Śniadanie i Obiadokoalcje

Wyżywienie 2 razy dziennie
Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu ust.66 § 1 Kodeksu Cywilnego. Jeśli chcesz się dokładnie zapoznać z warunkami transakcji, kalkulacji i otrzymać ofertę dla swojej grupy - zapraszamy do kontaktu.

Podobne oferty

Chcesz być na bieżąco z ofertami?

Dołącz do naszego newsletter'a, aby mieć dostęp do naszej oferty jako PIERWSZY! Wpisz swój adres poniżej oraz naciśnij zasubskrybuj.

Zapisując się wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką Prywatności

Wycieczki szkolne krajowe

Wycieczki szkolne zagraniczne

Copyright © 2024 Margo Travel - Wycieczki szkolne i wyjazdy firmowe
Design: Proformat All Rights Reserved by RSES
list
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram