Organizujemy wycieczki dla grup z całej Polski!

Praga - Adrspach - Kutna Hora

Praga - Adrspach - Kutna Hora
Transport Autokarem
Wyświetl na mapie
Wycieczka szkolna - 3 dni

Zwiedzanie, wypoczynek

 

Kod oferty:  2274(M)

Cena od 790 PLN


Cena wyliczona za osobę przy min. 45 os. płatnych
Skalkuluj wyjazd

Pełny opis oferty

Magiczna Praga z Hradczanami i słynnym Mostem Karola oraz popularne Skalne Miasto Adrspach to od wielu lat najchętniej odwiedzane, przez polskich turystów, czeskie atrakcje. 

Program ramowy : 

DZIEŃ 1

Wyjazd rano. Przejazd do Skalnego Miasta w Adrspach w Czechach, rezerwatu przyrody bogatego w różne piaskowcowe formacje skalne powstałe na skutek działań zjawisk atmosferycznych. Niektóre z nich otrzymały nieprzeciętne nazwy: Kochankowie, Fotel Babci, Gotycka Brama, Wieża Elżbiety,  Głowa Cukru, Żółw czy Starosta i Starościna. Na terenie Adrszpaskich Skał napotkamy również wodospady oraz jeziorko po dawnej piaskowni. Rejs łodzią turystyczną po urokliwym jeziorku, okraszony zabawnymi opowieściami “sternika” łodzi. Przejazd na miejsce noclegu w okolicach Pragi - zakwaterowanie i obiadokolacja. 

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przyjazd do centrum Pragi. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem rozpoczniemy od Hradczan - na jej terenie zlokalizowany jest Zamek Praski, dawna siedziba królów czeskich. Wejdziemy do Katedry św. Wita, która jest przykładem połączenia stylu gotyckiego i neogotyckiego. Proponujemy zwiedzanie wnętrz hradczańskiego zamku tzw. małą trasą, w skład której wchodzą m.in.: romańska bazylika św. Jerzego, Stary Pałac Królewski- będący pierwszą siedzibą czeskich monarchów, a dziś w jego podziemiach można zwiedzać ekspozycję "Historia Zamku Praskiego". W ramach płatnej trasy odwiedza się również słynną Złotą Uliczkę powstałą w czasach średniowiecza, obecnie wypełnioną galeriami i sklepikami. Nastepnie - Mala Strana, a dalej Most Karola,  Rynek Staromiejski, by zobaczyć powstały na przełomie XIV i XV w. ratusz z zegarem astronomiczny Orloj. Ostatnim etapem zwiedzania będzie Plac Wacława. Jest to przestrzeń znajdująca się w dzielnicy Nove Mesto, będąca centrum kulturalno-towarzyskim Pragi. W drugiej części dnia przejazd na wzgórze Petrzyn (wjazd kolejką- płatne) z wejściem na wieżę widokową w kształcie miniatury wieży Eiffla, skąd rozciąga się panorama na całe miasto. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Kutna Hora, której centrum wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spacer po historycznym centrum , zwiedzanie Katedry św. Barbary. Wizyta w słynnej Kaplicy Czaszek, której wnętrze powstało z fragmentów kości ludzi zmarły w czasie epidemii dżumy oraz różnych wojen na przestrzeni XIV, XV i XVIII w. Na koniec dnia wizyta w Czeskim Muzeum Srebra, gdzie poznamy historię wydobywania i wykorzystywania srebra, jak i dzieje miasta Kutna Hora, oraz będziemy mieli niepowtarzalną okazję zwiedzić wnętrze dawnej kopalni srebra. Przejazd powrotny do Wrocławia

 

 

Świadczenia zawarte w cenie :

 • transport autokarem z WC, video i klimatyzacją
 • 2 noclegi w hotelu, pokoje 3-5 osobowe z łazienkami
 • 2 śniadania
 • 2 obiadokolacje
 • opiekę pilota w czasie całego wyjazdu
 • usługę przewodnika miejskiego po Pradze
 • ubezpieczenie KL 10000 €, NNW 2000€, bagaż 200€
 • podatek Vat
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Fundusz Pomocowy
 • zestawy słuchawkowe audioguide – w ofercie powyżej 40 osób

 

Dodatkowo płatne:

 • biletów wstępu, orientacyjne ceny: Skalne Miasto (200 CZK/os.), wjazd na wzgórze Petrzyn + wieża (170 CZK/os.), ewentualnie bilet wstępu do zamku na Hradczanach (150 CZK/os.), Kaplica Czaszek (80 CZK/os.), Czeskie Muzeum Srebra (170 CZK/os.)
 • kaucji zwrotnej w hotelu, ok. 15-20€/osoba - kaucja jest oddawana ostatniego dnia wycieczki po sprawdzeniu stanu pokoju

 

Cena przy 30 osobach płatnych + 2 opiekunów : 850 PLN/os.

Cena przy 45 os. Płatnych + 3 opiekunów : 709 PLN/os.

 

 

Autokar LUX

Transport autokarem klasy LUX, podwyższony standard

Ubezpieczenie NNW

Opieka pilota

Dodatkowe atrakcje

Program obejmujący wszystkie atrakcje wymienione w ofercie

3 opiekunów gratis

VAT

Śniadanie i Obiadokoalcje

Wyżywienie 2 razy dziennie
Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu ust.66 § 1 Kodeksu Cywilnego. Jeśli chcesz się dokładnie zapoznać z warunkami transakcji, kalkulacji i otrzymać ofertę dla swojej grupy - zapraszamy do kontaktu.

Podobne oferty

Chcesz być na bieżąco z ofertami?

Dołącz do naszego newsletter'a, aby mieć dostęp do naszej oferty jako PIERWSZY! Wpisz swój adres poniżej oraz naciśnij zasubskrybuj.

Zapisując się wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką Prywatności

Wycieczki szkolne krajowe

Wycieczki szkolne zagraniczne

Copyright © 2024 Margo Travel - Wycieczki szkolne i wyjazdy firmowe
Design: Proformat All Rights Reserved by RSES
list
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram