Organizujemy wycieczki dla grup z całej Polski!

Krzyżtopór, Kazimierz Dolny, Sandomierz...

Lubelskie
Transport Autokarem
Wyświetl na mapie
Wycieczka  - 3 dni

Zwiedzanie, wypoczynek  

Kod oferty:  2290

Cena od 880 PLN


Cena wyliczona za osobę przy min. 45 os. płatnych
Skalkuluj wyjazd

Pełny opis oferty

KRZYŻTOPÓR + KAZIMIERZ DOLNY + SANDOMIERZ + NAŁĘCZÓW 3 DNI

 

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

DZIEŃ 1:  Wyjazd wcześnie rano. Pierwszym punktem dnia będzie zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem olbrzymich ruin Zamku Krzyżtopór, który powstał w I połowie XVII w. Jest to jedno z tych miejsc w Polsce, które każdy chociaż raz powinien odwiedzić. Nastepnie wyjazd do Sandomierza. W czasie spaceru z przewodnikiem zobaczymy m.in. średniowieczną Katedrę Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, magiczną część murów miejskich - Ucho Igielne oraz “skośną” Starówkę, a na niej gotycki Ratusz. Wejdziemy również do “lochów sandomierskich”, czyli podziemnej trasy turystycznej ciągnącej się pod rynkiem. Przestrzenie te powstały w XIV i XV w., jako piwnice i składy dla kupców. Trasa liczy blisko 500 m i pozwala poznać najciekawsze historie Sandomierza i ziemi świętokrzyskiej. Na koniec dnia krótka wizyta w lessowym Wąwozie Jadwigi, unikatowym pomniku przyrody, którego wysokość wynosi ponad 10 m. Przejazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 2 : Śniadanie. Przejazd do Kozłówki, urokliwej lubelskiej wsi i zwiedzanie pięknego Muzeum Zamoyskich, które w dawnych czasach było rezydencją tego słynnego rodu szlacheckiego. Przejazd do Kazimierza Dolnego - słynnego miasta poetów i artystycznej bohemy. Spacer po mieście z przewodnikiem, zobaczymy m.in.: Starówkę z urokliwymi białymi domami i słynną studnią, renesansową Kamienicę Przybyłów, XVI-wieczny Kościół św. Jana Chrzciciela. Na koniec wizyty w Kazimierzu czeka na nas godzinny rejs w górę Wisły, obok ruin zamku w Janowcu, aż do Mięćmierza i powrót do Kazimierza. Powrót do ośrodka, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 3 : Śniadanie. Przejazd do Nałęczowa, miasta-ogrodu i spacer po słynnym Parku Zdrojowym. Na jego terenie zobaczymy (z zewnątrz) m.in. budynek „Książę Józef” z II połowy XIX w., Stare Łazienki z początku XIX stulecia, oraz barokowy Pałac Małachowskich. Chwila odpoczynku przy Pijalni Wód Mineralnych i Pijalni Czekolady Wedla, dla chętnych możliwość skosztowania tych specjałów (opłata na miejscu).

 

Zamiennie :

 1. wizyta w Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Każdy polski uczeń prędzej czy później spotka się w szkole z tym miejscem. Jest ono oczywiście opisywane w słynnych trenach Kochanowskiego, napisanych po śmierci córki poety, Urszulki. Pracownicy muzeum prowadzą lekcje muzealne, których treść jest dostosowana do wieku uczniów.

 

LUB

 

 1. wizyta w “Młynie Hipolit” i uczestnictwo w warsztatach “Naukowa przygoda w muzeum”. Ten urokliwy młyn położony jest kilka kilometrów od Nałęczowa, i jest muzeum minerałów, skamieniałości i meteorytów. W czasie warsztatów dowiemy się więcej o roli tych substancji w budowie ziemi. Emocje na pewno wzrosną w czasie erupcji wulkanu i warsztatów płukania złota, bo te 2 elementy są również częścią pokazu. Wizyta w młynie to połączenie dobrej zabawy i solidnej porcji wiedzy.

 

W obu wersjach powrót do szkoły późnym wieczorem.

Świadczenia zawarte w cenie :

 • transport autokarem z WC, klimatyzacją i TV
 • 2 noclegi w pokojach 2-5 osobowych w pensjonatach, łazienka w każdym pokoju
 • 2 śniadania
 • 2 obiadokolacje
 • opiekę pilota w czasie trwania wyjazdu
 • usługę przewodnika po Sandomierzu
 • usługę przewodnika po Kazimierzu Dolnym
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • podatek VAT
 • ubezpieczenie NNW
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Fundusz Pomocowy

 

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, orientacyjne ceny: Krzyżtopór + przewodnik (20 zł/os. bilet + przewodnik), podziemna trasa Sandomierz (15 zł/os.), Kozłówka (30 zł/os.), rejs Wisłą do Janowca (25 zł/os.), Góra Trzech Krzyży (5 zł/os.), Muzeum Jana Kochanowskiego (12 zł/os.) lub wizyta w “Młynie Hipolit” (12 zł/os.).

 

                        Cena przy 45 uczestnikach + 3 opiekunów : 880 PLN

W ofercie:

Autokar LUX

Transport autokarem klasy LUX, podwyższony standard

Ubezpieczenie NNW

Opieka pilota

VAT

1 opiekun GRATIS na 15 uczestników

Śniadanie i Obiadokoalcje

Wyżywienie 2 razy dziennie
Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu ust.66 § 1 Kodeksu Cywilnego. Jeśli chcesz się dokładnie zapoznać z warunkami transakcji, kalkulacji i otrzymać ofertę dla swojej grupy - zapraszamy do kontaktu.

Podobne oferty

Chcesz być na bieżąco z ofertami?

Dołącz do naszego newsletter'a, aby mieć dostęp do naszej oferty jako PIERWSZY! Wpisz swój adres poniżej oraz naciśnij zasubskrybuj.

Zapisując się wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką Prywatności

Wycieczki szkolne krajowe

Wycieczki szkolne zagraniczne

Copyright © 2024 Margo Travel - Wycieczki szkolne i wyjazdy firmowe
Design: Proformat All Rights Reserved by RSES
list
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram