Organizujemy wycieczki dla grup z całej Polski!

Karkonosze

Karpacz, Szklarska Poręba
Transport Autokarem
Wyświetl na mapie
Wycieczka szkolna - 2 dzień

Karkonoskie Tajemnice

Kod oferty:  2275(M)

Cena od 400 PLN


Cena wyliczona za osobę przy min. 45 os. płatnych
Skalkuluj wyjazd

Pełny opis oferty

Wycieczka szkolna w Karkonosze to wspaniała okazja do zwiedzenia ruiny Zamku Chojnik, usytuowanego na szczycie góry o tej samej nazwie, która wznosi się na wysokość 627 m n.p.m.. Zamek ten znajduje się w pobliżu Jeleniej Góry, a najlepiej do niego dotrzeć z centrum miasta kierując się w stronę południowej dzielnicy Sobieszowa, leżącej na trasie Karpacz - Szklarska Poręba. Podczas wycieczki  również odwiedzimy urokliwe miasteczka Szklarską Porębę oraz Karpacz, gdzie znajdują się popularne atrakcje turystyczne, takie jak m.in. kompleks wodospadów, muzeum zabawek czy Karkonoski Park Narodowy. Taka wycieczka na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem dla uczniów, którzy zobaczą piękno Karkonoszy i będą mieć okazję poznać historię regionu.

 

Program ramowy : 

DZIEŃ 1: Wyjazd wcześnie rano. Przejazd do Sobieszowa i wejście na położone nieopodal ruiny Zamku Chojnik, wzniesionego w połowie XIV w. jako warownia obronna. Zamek położony jest na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. W spacerze będzie nam towarzyszył miejscowy licencjonowany przewodnik górski, który opowie o historii zamku i legendach z nim związanych, szczególnie o pięknej i okrutnej Kunegundzie. Na zamku będzie możliwość wejścia na wieżę widokową, z której rozpościera się piękna panorama Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej. Przejazd do Karpacza i wizyta w “Karkonoskich Tajemnicach” czyli interaktywnym muzeum prezentującym legendy i baśnie związane z Karkonoszami i światem Ducha Gór. Przejazd do ośrodka noclegowego, zakwaterowanie i obiadokolacja. Jeśli siły pozwolą, wieczorny spacer po centrum Karpacza (główny deptak, tor saneczkowy "Kolorowa", sklepy z pamiątkami) i nocleg.

 

DZIEŃ 2: Śniadanie. Przejazd w okolice Szklarskiej Poręby i wejście na Wysoki Kamień, szczyt w Sudetach Zachodnich o wysokości 1058 m n.p.m., z którego rozpościera się piękny widok na Góry Izerskie i inne okoliczne pasma górskie. Podejście na szczyt jest łatwe, a widoki wyjątkowo atrakcyjne, jest to więc idealna trasa dla osób zaczynających swoją przygodę z górskimi wędrówkami. Później zobaczymy najbardziej znany głaz w Karkonoszach, Chybotek. Później spacerem przejdziemy w kierunku położonego na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, urokliwego Wodospadu Szklarki - drugiego pod względem wysokości wodospadu w polskich Karkonoszach. Zatrzymamy się przy platformie widokowej, z której doskonale widać jak z wysokości 13 metrów spada woda niesiona przez potok Szklarka. Przejazd do centrum Szklarskiej Poręby i spacer po mieście. Przejazd powrotny, zakończenie wycieczki wieczorem.

 

Świadczenia zawarte w cenie :

  • przejazd autokarem,
  • zakwaterowanie w ośrodku o standardzie turystycznym
  • wyżywienie (śniadanie x 1, obiadokolacja),
  • pilot wycieczki,
  • Przewodniki górski 2 x
  • ubezpieczenie NNW

 

Dodatkowo płatne:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, orientacyjne ceny: Zamek Chojnik (10 zł/os.),
  • wejście do Parku Narodowego (9 zł/os.),
  • Karkonoskie Tajemnice (25 zł/os.)

 

CENA: 400 PLN/os przy 45 osobach  płatnych

w ofercie:

Autokar LUX

Transport autokarem klasy LUX, podwyższony standard

Ubezpieczenie NNW

Opieka pilota

VAT

Śniadanie i Obiadokoalcje

Wyżywienie 2 razy dziennie
Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu ust.66 § 1 Kodeksu Cywilnego. Jeśli chcesz się dokładnie zapoznać z warunkami transakcji, kalkulacji i otrzymać ofertę dla swojej grupy - zapraszamy do kontaktu.

Podobne oferty

Chcesz być na bieżąco z ofertami?

Dołącz do naszego newsletter'a, aby mieć dostęp do naszej oferty jako PIERWSZY! Wpisz swój adres poniżej oraz naciśnij zasubskrybuj.

Zapisując się wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką Prywatności

Wycieczki szkolne krajowe

Wycieczki szkolne zagraniczne

Copyright © 2024 Margo Travel - Wycieczki szkolne i wyjazdy firmowe
Design: Proformat All Rights Reserved by RSES
list
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram