Organizujemy wycieczki dla grup z całej Polski!

Grecja

Grecja
Transport Autokarem
Wyświetl na mapie
Wycieczka  - 9 dni

Zwiedzanie, wypoczynek  

Kod oferty:  2283


Zapytaj o cenę dla Twojej grupy
Skalkuluj wyjazd

Pełny opis oferty

Zapraszamy na niezapomnianą wycieczkę do Grecji dla firm - odkryj piękno antycznej kultury i malownicze krajobrazy w 9 dniowej podróży! Czekamy na Ciebie!

 

Program ramowy : 

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy, przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię. Przyjazd w okolice Belgradu, nocleg tranzytowy.

2 dzień:
Śniadanie, po śniadaniu przejazd przez Serbię i Macedonię do Grecji. Przyjazd do Grecji, Zakwaterowanie w okolicach Salonik (lub Salonikach),obiadokolacja, nocleg.

3 dzień:
Śniadanie, po śniadaniu przejazd do Salonik – zwiedzanie drugiego, co do wielkości miasta Grecji, często określanego mianem „Perły Bałkanów”, w którym znajdują się liczne zabytki związane z jego bogatą historią. Są to m.in.: Łuk rzymskiego cesarza Galeriusza, stojący w pobliżu jednej z najbardziej ruchliwych ulic współczesnego miasta; Rotunda św. Jerzego – najstarsza zachowana budowla w mieście; ruiny Forum Romanum; pozostałości pałacu Galeriusza; Bazylika św. Dymitra - patrona miasta, który zginął śmiercią męczeńską za wiarę; kościół św. Zofii – wzorowany na sławnym konstantynopolskim imienniku; łaźnie tureckie; Biała Wieża - symbol Salonik. Przejazd do Delf. Zakwaterowanie w hotelu w DELFACH ,obiadokolacja, nocleg.

4 dzień:
Śniadanie, po śniadaniu zwiedzanie Delf - serca starożytnej Grecji, gdzie znajdują się wspaniałe zabytki antyczne. Delfy położone są w pobliżu głębokiego wąwozu na jednym z wysokich stoków gór Parnas. Swą sławę Delfy zawdzięczają słynnej wyroczni, do której przychodziły pielgrzymki starożytnych Greków szukających boskich porad w sprawach polityki, wojny, miłości. y (ruiny świątyni Apollina, zrekonstruowany Skarbiec Ateńczyków, teatr na 5.000 widzów, stadion); muzeum, w którym znajdują się wspaniałe eksponaty - m. in. Woźnica Delficki i wiele innych. Zakwaterowanie W HOTELU W ATENACH, obiadokolacja , nocleg.

5 dzień:
Śniadanie, po śniadaniu zwiedzanie Aten: wzgórze Akropolu zwieńczone ruinami Partenonu (Świątynia Ateny Dziewicy); Erechtejon ze słynnym krużgankiem Kor, którego belkowanie dźwiga 6 posągów pięknych dziewcząt (Kariatyd); świątynia Ateny Nike, oraz monumentalna brama Propyleje prowadząca na Akropol; najsłynniejszy teatr w Grecji - Teatr Dionizosa; Areopag – miejsce posiedzeń jednej z najstarszych instytucji ustrojowych Aten - Rady Areopagu; ruiny Agory Greckiej, nieopodal której na wzgórzu wznosi się Hefajstejon – wspaniale zachowana Świątynia dorycka; ruiny Forum Romanum z piękną Wieżą Wiatrów; najstarsza dzielnica Aten - Plaka; kościółki z czasów Bizancjum; gmach Parlamentu i Grób Nieznanego Żołnierza z pełniącymi honorową wartę gwardzistami - Evzonami; Ogrody Narodowe – dawne ogrody królowej Amalii, w których znajduje się co najmniej 519 gatunków drzew i krzewów; Stadion Olimpijski na 70.000 miejsc, zbudowany w IV w. p.n.e. przez Likurga, a odnowiony na pierwsze nowożytne Igrzyska Olimpijskie w 1896 r.; świątynia Zeusa Olimpijskiego - jak powiedział Liwiusz „jedyna świątynia na ziemi prawdziwie wyrażająca wielkość Boga”; Łuk Hadriana wzniesiony przez rzymskiego cesarza w II w.; Plac Omonia - Plac Zgody, wokół którego znajduje się wiele sklepów, restauracji i hoteli. Powrót do hotelu, obiadokolacja . Wieczorem - dla chętnych spacer na Plakę – rozrywkową dzielnicę restauracji, tawern, barów i kawiarni. Za dodatkową odpłatnością możliwość uczestniczenia w folklorystycznym „wieczorze greckim” z kolacją i winem w tawernie. Powrót do hotelu, nocleg.

6 dzień:
Śniadanie, po śniadaniu przejazd na Peloponez. Postój przy Kanale Korynckim - czas wolny na sesję zdjęciową i zakup pamiątek. Przejazd do Epidavros – największego w starożytnej Grecji ośrodka terapeutycznego i religijnego. Epidavros słynie ze wspaniale zachowanego teatru, mieszczącego ok. 14.000 widzów, wybudowanego w IV w. p.n.e., który jest genialnym dziełem harmonii i akustyki. NAFLIO,  Przejazd do Myken – ruin ufortyfikowanej rezydencji królewskiej, otoczonej tzw. „cyklopowymi murami”, z Bramą Lwów pochodzącą z 1250 r. p.n.e., która symbolizowała siłę królów mykeńskich. Mykeny zostały rozsławione przez poematy Homera. STAROZYTNY KORYNT,  przyjazd do hotelu w LUTRAKACH, obiadokolacja, nocleg.

REJS PO KANALE KORYNCKIM dla chętnych  , CZAS WOLNY.

7 dzień:
Śniadanie, po śniadaniu przejazd do wpisanych na listę UNESCO Meteorów - klasztorów „zawieszonych w niebie”, zbudowanych na niedostępnych, stromych wieżach skalnych. Obecnie czynnych jest tylko 6 z 24 wzniesionych w XIV wieku klasztorów, a jedynie 5 z nich jest nadal zamieszkanych - zdarza się, że przez jednego zakonnika. Dwa z nich (św. Trójcy i św. Stefana) pełnią nadal funkcję opactw, w innych zaś mieszczą się muzea religijne. Zwiedzanie dwóch monastyrów – żeńskiego i męskiego. Krótki postój w urokliwym miasteczku Kalambaka, położonym u podnóża Meteorów.  W trakcie przejazdu postój w Termopilach – w miejscu bitwy między Grekami i Persami w 490 r. p.n.e. Teraz stoi tu pomnik Leonidasa  (tablica jest w innym miejscu i jej nie widać). Obiadokolacja, nocleg W KALAMBACE.

8 dzień:
Po wczesnym śniadaniu wyjazd w stronę granicy. Przejazd tranzytowy przez Macedonię i Serbię, kolacja .       W godzinach wieczornych przyjazd na nocleg tranzytowy w Serbii.

9 dzień:
Po śniadaniu kontynuacja podróży do Polski. Przejazd przez Węgry, Słowację, Czechy. Powrót do Polski w godzinach wieczornych.

Świadczenia zawarte w cenie :

 • Transport autokarem
 • Opłaty drogowe, parkingowe, autostrady
 • Zakwaterowanie: 2 x noclegi tranzytowe , 6 x nocleg w hotelach *** według programu zwiedzania pokoje z łazienkami.
 • 6 x obiadokolacja, 8 x śniadanie
 • Opiek pilota
 • ubezpieczenie NNW i KL, bagaż
 • Kolacja w drodze powrotnej
 • vat
 • 1 gratis dla kierownika grupy

 

ŚWIADCZENIA OBLIGATORYJNIE PŁATNE U PILOTA: 100 eur/os

(przewodnicy miejscy: Saloniki, Delfy, Ateny, Meteory , wstęp do  2 klasztorów w Meteorach , wstęp na Akropol , Delfy, Epidauros, Saloniki, , Starożytny Korynt )

 

Uwaga ! powyżej 50 osób wskazany zestaw słuchawkowy w kwocie 2 eur/ dzień

 

Fakultatywnie dla chętnych :

 • Wieczór grecki z degustacją greckiej kuchni i wina 30 eur/os
 • Rejs po kanale korynckim 20 eur/os

 

W ofercie:

Autokar LUX

Transport autokarem klasy LUX, podwyższony standard

Ubezpieczenie NNW

Opieka pilota

VAT

Śniadanie i Obiadokoalcje

Wyżywienie 2 razy dziennie
Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu ust.66 § 1 Kodeksu Cywilnego. Jeśli chcesz się dokładnie zapoznać z warunkami transakcji, kalkulacji i otrzymać ofertę dla swojej grupy - zapraszamy do kontaktu.

Podobne oferty

Chcesz być na bieżąco z ofertami?

Dołącz do naszego newsletter'a, aby mieć dostęp do naszej oferty jako PIERWSZY! Wpisz swój adres poniżej oraz naciśnij zasubskrybuj.

Zapisując się wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką Prywatności

Wycieczki szkolne krajowe

Wycieczki szkolne zagraniczne

Copyright © 2024 Margo Travel - Wycieczki szkolne i wyjazdy firmowe
Design: Proformat All Rights Reserved by RSES
list
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram