Organizujemy wycieczki dla grup z całej Polski!

Transylwania - śladami Draculi

Rumunia
Transport Autokarem
Wyświetl na mapie
Wycieczka  - 8 dni

Zwiedzanie, wypoczynek  

Kod oferty:  2281


Zapytaj o cenę dla Twojej grupy
Skalkuluj wyjazd

Pełny opis oferty

Odkryj niezwykłe piękno i historię Rumunii podczas naszej wyjątkowej wycieczki firmowej! Program ramowy skrupulatnie przygotowany przez Margo Travel gwarantuje niezapomniane doświadczenia każdego dnia.

Rozpocznijmy podróż od przejazdu przez urokliwe Węgry, zatrzymując się na noclegu po drodze. Następnie wkroczymy w magiczne serce Rumunii, odwiedzając miasto Cluj Napoca, gdzie spacerując po jego uliczkach, zobaczymy zabytkowe kościoły, katedry i mury obronne.

Nasz program skieruje nas także do fascynujących miejsc, takich jak kopalnia soli w Turdzie, Alba Julia z cerkwią Św. Trójcy i Zamkiem Hunedoara, a także malowniczą miejscowość Sibiu, gdzie zanurzymy się w jej urokliwym klimacie.

Rozpoczęcie dnia piątego obejmie odwiedzenie zamku Peles, uważanego za jedno z najpiękniejszych w Europie, a także zwiedzanie Brasov - miasta pełnego średniowiecznych budynków i unikalnego uroku.

Podczas naszej podróży zaplanowaliśmy także odwiedzenie Feldioara, Rupei i Sigishoary, gdzie średniowieczne cytadele, domy Draculli i zabytkowe kościoły przeniosą nas w czasie. Wizyta w jaskini Vadu Crisului i relaksująca kąpiel w termach Baila Felix dodadzą do naszej przygody dodatkowego aromatu.

Zakończymy naszą wycieczkę, wracając w kierunku Polski, z sercem pełnym niezapomnianych chwil i pięknych wspomnień. Margo Travel gwarantuje profesjonalne i starannie zaplanowane doświadczenie, które połączy przyjemność podróżowania z odkrywaniem kultury i historii Rumunii.

 

 

Program ramowy : 

1 dzień - Wyjazd z Polski w godzinach porannych przejazd dzienny w kierunku Węgier, zakwaterowanie, obiadokolacja na Węgrzech , nocleg.

2 dzień -Śniadanie, wykwaterowanie, przyjazd do miejscowości Cluj Napoca- spacer po mieście zobaczymy min.  kościół Św. Macieja,  dom Korwina, katedrę prawosławną , mury obronne z baszta . Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień -  Śniadanie, przejazd do Turdy- zwiedzanie kopalni soli. Przejazd do Alba Julia, zwiedzanie cerkwi Św. Trójcy gdzie pochowany jest Książe Jan Hunyadi, Przejazd do Zamku Hunedoarze, przejazd na nocleg do miejscowości Sibin –zwiedzanie miasta. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień - Śniadanie, skansen Astra budownictwa ludowego, przejazd  do  miejscowości Bran- zwiedzanie  zamku uważanego niegdyś za siedzibę Draculli następnie przejazd do miejscowości  Brasov- zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień- Śniadanie, wyjazd do  majestatycznego zamku Peles –dawnej letniej rezydencji króla Rumunii, jednego z najpiękniejszych w Europie, zwiedzanie zamku.  Przejazd do miejscowości Brasov spacer po mieście. Zobaczymy  średniowieczne budynki min. Dom Rady, Czarny kościół, Bastion, Tkaczy, czarna i białą wieżę, bramę Schei. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień –Śniadanie ,wykwaterowanie, przejazd do miejscowości Feldioara- dawnej stolicy Krzyżaków, następnie przejazd  do miejscowości Rupea –zwiedzanie średniowiecznej cytadeli, następnie przejazd do miejscowości  Sigishoara, zwiedzanie  domu Draculli, katedry, domu weneckiego, przejście zadaszonymi schodami szkolnymi do kościoła na wzgórzu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień -Śniadanie, następnie przejazd  do jaskini  Vadu Crisului, zwiedzanie jaskini, następnie  przejazd do  miasta Oradea gdzie zobaczymy min. barokowy ratusz, katedrę , pałac biskupi, kamienice czarny orzeł, kościół książęcy, kąpiel w termach w miejscowości Baila Felix, jest to jedno z najbardziej znanych uzdrowisk w kraju, w którym możemy się wykąpać w leczniczej wodzie prosto z ziemi. Leczy się tutaj choroby reumatyczne  i dermatologiczne. Przejazd do miejsca zakwaterowania  obiadokolacja, nocleg.

8 dzieńŚniadanie, wykwaterowanie, wyjazd w kierunku Polski.

 

Świadczenia zawarte w cenie :

 • Transport autokarem
 • Wszystkie opłaty drogowe, parkingowe, autostrady
 • 7 noclegów w hotelach 3* w Rumunii (pokoje 2,3 os )
 • 7 śniadanie, 7 x obiadokolacja.
 • Opieka pilota wycieczki
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
 • VAT

 

Cena nie zawiera :

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów:

 • Kopalnia soli w Turdzie ok 50 RON/os
 • Zamek Draculli- ok 45 RON/os
 • Termy Balia Felix 80 RON/os
 • Zamek w Hundedoarze 10 EUR/os
 • skansen Astra 15 RON/os
 • Bran-zamek Draculi 6 EUR/os
 • Zamek Peles 150 RON/os

 

Dopłata do pokoju 1 os 25 eur/doba

W ofercie:

Autokar LUX

Transport autokarem klasy LUX, podwyższony standard

Ubezpieczenie NNW

Opieka pilota

VAT

Śniadanie i Obiadokoalcje

Wyżywienie 2 razy dziennie
Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu ust.66 § 1 Kodeksu Cywilnego. Jeśli chcesz się dokładnie zapoznać z warunkami transakcji, kalkulacji i otrzymać ofertę dla swojej grupy - zapraszamy do kontaktu.

Podobne oferty

Chcesz być na bieżąco z ofertami?

Dołącz do naszego newsletter'a, aby mieć dostęp do naszej oferty jako PIERWSZY! Wpisz swój adres poniżej oraz naciśnij zasubskrybuj.

Zapisując się wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką Prywatności

Wycieczki szkolne krajowe

Wycieczki szkolne zagraniczne

Copyright © 2024 Margo Travel - Wycieczki szkolne i wyjazdy firmowe
Design: Proformat All Rights Reserved by RSES
list
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram