Organizujemy wycieczki dla grup z całej Polski!

Toruń - bez nudy

Toruń
Transport Autokarem
Wyświetl na mapie
Wycieczka szkolna -  2 dni

Fantastyczna , atrakcyjna oferta!

 

Kod oferty:  2286(M)

Cena od 430 PLN


Cena wyliczona za osobę przy min. 45 os. płatnych
Skalkuluj wyjazd

Pełny opis oferty

Zapraszamy uczniów na dwudniową wycieczkę szkolną do urokliwego miasta Toruń - bez nudy - miejsca, w którym historia spotyka się z nowoczesnością. Podczas wycieczki zwiedzicie Stare Miasto, na którym znajdują się niezwykłe zabytki, takie jak gotycki kościół św. Jana oraz słynny Dom Kopernika. Ponadto, odwiedzicie słynną fabrykę pierników, gdzie poznacie tajniki wypieku tradycyjnego polskiego smakołyku. W wolnym czasie będziecie mieli okazję na zakupy oraz odpoczynek w jednej z licznych kawiarenek, które oferują wyśmienite wypieki.

 

1 dzień : Wyjazd rano ze szkoły. Przyjazd grupy do Torunia około południa. Zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem miejskim. W czasie spaceru zobaczymy m.in.: Brama Klasztorna, Krzywa Wieża, mury obronne Starego Miasta, Dom Mikołaja Kopernika (zwiedzanie z zewnątrz),Katedra śś. Janów, pomnik Mikołaja Kopernika, „pręgierz” osiołek, Ratusz Staromiejski, fontanna Flisak, Kamienica pod Gwiazdą, Piernikowa Aleja Gwiazd. Główną atrakcją wędrówki po toruńskich ulicach będzie przygotowana specjalnie dla Was i dostosowana do wieku uczestników GRA MIEJSKA! Przestrzeń Starego Miasta stanie się planszą, uczestnicy graczami, a przewodnik moderatorem gry. Jest to idealne rozwiązanie, by przez zabawę lepiej poznać miasto, jego historię, zabytki oraz ciekawostki. Po grze miejskiej przerwa na zakup pamiątek. Następnie wizyta w słynnym toruńskim Planetarium, gdzie w czasie seansu trwającego około 40 minut odkryć można sekrety otaczających nas planet i gwiazd. Przejazd do ośrodka na zakwaterowanie, obiadokolację i nocleg.

2 dzień :

Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do Obserwatorium Astronomicznego w Piwnicach (oddalonego od Torunia o ok. 12 km). Jest to doskonała okazja do spotkania z prawdziwym astronomem w najprawdziwszym obserwatorium astronomicznym. Zwiedzanie Obserwatorium podzielone jest na dwie części – radioastronomiczną oraz dotyczącą astrofizyki i astronomii optycznej. Tylko tutaj można dowiedzieć się ile waży radioteleskop, jaki kolor ma słońce i czym astronom obserwuje niebo. Zwiedzanie trwa dwie godziny (grupom przedszkolnym i wczesnoszkolnym proponujemy zwiedzanie 1-godzinne). Powrót na toruńską Starówkę i udział w warsztatach wypieku piernika w jednej z toruńskich piernikarni. Uczestnicy, pod bacznym okiem Mistrza Piernikarskiego lub Wiedźmy Korzennej, przenoszą się do czasów średniowiecznego Torunia i stają się prawdziwymi terminatorami, czyli uczniami piernikarskimi. Wszyscy biorą czynny udział we własnoręcznym przygotowaniu ciasta i późniejszym wypieku. Każdy uczestnik warsztatów otrzymuje na pamiątkę własnoręcznie wypieczony przez siebie piernik (czas trwania 1h). Później możliwość skorzystania z kolejnych atrakcji. Proponujemy np. Dom Legend Toruńskich lub rejs statkiem po Wiśle (według preferencji grupy można dodać do programu jedną/kilka dodatkowych płatnych atrakcji, ich opis znajduje się na samym dole strony). Czas dla grupy na obiad (fakultatywnie) i przejazd powrotny do szkoły.

 

Dodatkowe wstępy i atrakcje ( ceny szacunkowe i mogą ulec zmianom )

  • Dom Legend Toruńskich – połączenie interaktywnego muzeum z teatrem, historia miasta na wesoło, 19 zł/osoba
  • rejs statkiem po Wiśle – 40 minut relaksu z pięknym widokiem na toruńską Starówkę,  28 zł/osoba
  • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy – nowoczesne i interaktywne centrum nauki, mniejszy brat Centrum Nauki Kopernik z Warszawy, 20 zł/osoba
  • wejście na wieżę Ratusza z widokiem na całe Stare Miasto, 16 zł/osoba
  • Bunkier Wisła – dla ludzi o mocnych nerwach, 15-minutowa symulacja nalotu bombowego na Toruń! 7 zł/osoba

 

Świadczenia zawarte w cenie:

  • Transport autokarem, Opieka pilota, Ubezpieczenie NNW, Przewodnik miejski
  • Koszty gry miejskiej , 1 x zakwaterowanie w ośrodku turystycznym lub pensjonacie , pokoje z łazienkami, śniadanie, obiadokolacja, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Fundusz Zwrotów, koszty parkingów, autostrad

Cena nie zawiera(  szacunkowe koszty ):

  • obiadu dla grupy drugiego dnia, 30 zł od osoby za 2-daniowy obiad + sok , biletów wstępu: Planetarium 15 zł/osoba, Piwnice 13 zł/os. (1h zwiedzania), 20 zł/os. (2h zwiedzania), warsztaty wypieku piernika 26 zł/os., + ewentualnie koszt jednej z atrakcji opisanych w programie.
  • Przy grupach powyżej 30 osób – obowiązkowe zestawy słuchawkowe : 10 pln / wyjazd

 

 

CENA PRZY min 45  OSOBACH PŁATNYCH+ 3 OPIEKUNÓW  : 430PLN/osoba

Autokar LUX

Transport autokarem klasy LUX, podwyższony standard

Ubezpieczenie NNW

Opieka pilota

Dodatkowe atrakcje

Program obejmujący wszystkie atrakcje wymienione w ofercie

VAT

1 opiekun GRATIS na 15 uczestników

Śniadanie i Obiadokoalcje

Wyżywienie 2 razy dziennie
Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu ust.66 § 1 Kodeksu Cywilnego. Jeśli chcesz się dokładnie zapoznać z warunkami transakcji, kalkulacji i otrzymać ofertę dla swojej grupy - zapraszamy do kontaktu.

Podobne oferty

Chcesz być na bieżąco z ofertami?

Dołącz do naszego newsletter'a, aby mieć dostęp do naszej oferty jako PIERWSZY! Wpisz swój adres poniżej oraz naciśnij zasubskrybuj.

Zapisując się wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką Prywatności

Wycieczki szkolne krajowe

Wycieczki szkolne zagraniczne

Copyright © 2024 Margo Travel - Wycieczki szkolne i wyjazdy firmowe
Design: Proformat All Rights Reserved by RSES
list
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram