Zwiedzanie, atrakcje
DZIEŃ 1 Wyjazd w godzinach porannych. Przejście z pilotem po Wiśle do Centrum, gdzie czeka pełen turystów deptak i Rynek, z kramami i rękodziełem, fontanna oraz Domem Zdrojowym. Stoi tu również rzeźba Adama Małysza z białej czekolady, Park Kopczyńskiego gdzie stoi zmodernizowany Amfiteatr, a jeszcze dalej ścieżki spacerowe prowadzą nad rzekę Wisłę, na Bulwar Księżycowy, który ciągnie się od Pomnika Misia , po Hotel Gołębiewskiego. Zobaczymy Skocznie Narciarską w Wiśle powstała w 1933 roku na terenach Lasów Państwowych. Jej pierwszym rekordzistą był skoczek Śląskiego Klubu Sportowego Mieczysław Kozdruń, który uzyskał odległość 41 metrów. Początkowo cała konstrukcja skoczni była drewniana. Na przełomie lat skocznia była dwukrotnie modernizowana: w 1953 i 1970 roku. Przejazd do Szczyrku – spacer, zobaczymy kompleks Skoczni Narciarskich w Szczyrku i Sanktuarium Św. Jakuba. Opcjonalnie zwiedzimy również Muzeum Górskie na terenie szczyrkowskiego amfiteatru, stworzono wyjątkową przestrzeń dla fanów turystyki i sportu. To miejsce, które powstało z myślą o historii i rozwoju beskidzkiego miasteczka, ale także z miłości do aktywności. Motyw przewodni to oczywiście skoki narciarskie! Przyjazd na zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 2 Śniadanie, przejazd w stronę Koniakowa gdzie grupa będzie miała okazje przejść małą pętlą Beskidzką (tura z przewodnikiem). Na szlaku zobaczymy: Koczy Zamek (842 m n.p.m.) czyli łatwe do zdobycia wzniesienie z punktem widokowym na Beskid Śląski oraz Beskid Żywiecki, a przy dobrej widoczności nawet na Tatry. Dalej pojedziemy na Szańce, czyli do turystycznego centrum Koniakowa. Zwiedzimy Centrum Pasterskie u Bacy Piotra Kohuta oraz wysłuchaliśmy interesującego wykładu Pani Lucyny Ligockiej-Kohut w Muzeum Koronki Koniakowskiej. Po Muzeum Koronki przejedziemy Z Koniakowa do stolicy Trójwsi, czyli do Istebnej, a tam zwiedzimy zabytkową drewnianą Kurną Chałupe Jana Kawuloka. Przyjazd na zakwaterowanie, obiadokolacja lub ognisko z kiełbaskami i nocleg.
DZIEŃ 3 Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Beskidu Andrychowskiego - wjazd (oraz zjazd) kolejką na Górę Żar (761 m n.p.m.) Na szczycie góry znajduje się zbiornik wodny elektrowni szczytowo-pompowej (Elektrownia Porąbka-Żar) w kształcie deltoidu. Ma on 650 m długości oraz 250 m szerokości w najszerszym miejscu i mieści 2 310 000 m³ wody, której maksymalna głębokość wynosi 28 m. Obwałowania mają ponad 30 m wysokości - zwiedzanie elektrowni. Powrót na zakwaterowanie obiadokolacja lub ognisko z kiełbaskami, nocleg. Przejazd w kierunku domu, po drodze możliwe jest odpłatnie zorganizowanie obiadu (zupa, danie główne, napój). Powrót w godzinach wieczornych.
Świadczenia zawarte w cenie :
Cena nie zawiera :
( ceny orientacyjne) – do ustalenia z kierownikiem grupy: Centrum Pasterskie u Bacy Piotra 15 zł/os, Muzeum Koronki Koniakowskiej 15 zł/os, Elektrownia Porąbka-Żar 20 zł/os
CENA ZA OSOBĘ 45 OSOBACH PŁATNYCH + 3 OPIEKUNÓW : 670 PLN/os
Jestem tu dla Ciebie! Pomogę Ci znaleźć i zarezerwować idealnie dopasowaną ofertę !
Nie możesz się zdecydować, którą ofertę wybrać? Chcesz dowiedzieć się więcej o atrakcjach na miejscu, opcjach lub spersonalizowanych usługach? Zadzwoń do mnie, a pomogę Ci wyszukać ofertę dokładnie według Twoich wskazówek.
+48 71 79 21 763 (pn-pt. 8:00-18:00) lub rozpocznij czat z jednym z naszych doradców.
poniedziałek - piątek | 8:00 — 18:00 |
sobota - niedziela | Zamknięte |