Organizujemy wycieczki dla grup z całej Polski!

Wiedeń - Praga

Wiedeń, Praga
Transport Autokarem
Wyświetl na mapie
Wycieczka szkolna - 3 dni

Fantastyczna , atrakcyjna oferta!

Kod oferty:  2277

Cena od 850 PLN


Cena wyliczona za osobę przy min. 45 os. płatnych
Skalkuluj wyjazd

Pełny opis oferty

Zapraszamy wszystkich uczniów na wspaniałą 3-dniową wycieczkę szkolną do Pragi i Wiednia! To niesamowita okazja, aby poznać dwa piękne miasta i ich bogatą kulturę. W Pradze odwiedzimy zabytkowe Stare Miasto, zobaczymy słynny Most Karola i zanurzymy się w magicznej atmosferze Katedry św. Wita. W Wiedniu natomiast czeka na nas wiele wspaniałych muzeów, teatrów i oper, a także niezliczone sklepy z pamiątkami i przysmakami. Wycieczka organizowana jest przez nasze biuro, dzięki czemu możemy zapewnić Wam pełne bezpieczeństwo i profesjonalną opiekę. Nie przegapcie okazji.

 

Program ramowy : 

1 dzień:  Wyjazd we wczesnych godzinach rannych, przejazd do Pragi. Zwiedzanie miasta zaczniemy od spaceru przez Stare Miasto. Przejdziemy od Bramy Prochowej obok perły praskiej secesji - Domu Miejskiego, Traktem Królewskim aż na rynek Starego Miasta. Na rynku staromiejskim zobaczymy jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków czeskiej Pragi - zegar Orloj, ratusz, kościół św. Mikołaja, pałac Golz-Kińskych, gotycki kościół Marii Panny oraz pomnik Jana Husa. Warto udać się stąd na spacer do dzielnicy żydowskiej ze starym cmentarzem, ratuszem, synagogami. Kontynuując zwiedzanie przejdziemy obok Teatru Stanowego i Karolinum - najstarszego kolegium uniwersyteckiego w Europie Środkowej. Zwiedzanie zakończymy na Placu Wacława . Przejazd do hotelu na nocleg i kolację .

 

2 dzień: Śniadanie i  dalsze zwiedzanie Pragi- Hradczan, czyli królewskiego wzgórza. Zobaczymy klasztor na Strahowie, Sanktuarium Loretańskie, uroczystą odprawę warty przed Pałacem Prezydenta, katedrę św. Wita z Kaplicą św. Wacława i Kryptą Królewska oraz Zamek Królewski. Przejdziemy Złotą Uliczką na Małą Stranę, Przespacerujemy się przez Most Karola - najsłynniejszy i najstarszy most na Wełtawie. Zwiedzanie zakończymy przy Klementinum, czyli dawnym jezuickim klasztorze i uniwersytecie. Powrót na kolacje i nocleg

 

3 dzień : Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Wiednia.

Przejazd na wzgórze Kahlenberg, skąd Jan III Sobieski prowadził wojska podczas Odsieczy Wiedeńskiej. Rzut oka na

panoramę Wiednia. Zwiedzanie polskiego kościoła Św. Józefa. Przejazd do centrum miasta. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Objazd autokarem reprezentacyjnego bulwaru Ringsrasse – widok m.in. na Park Miejski, Parlament, Ratusz,Teatr Dworski, Uniwersytet, Kościół Wotywny. Spacer ulicami wiedeńskiej Starówki – m.in. Opera, Katedra Św. Szczepana, reprezentacyjne deptaki Kartnerstrasse, Kohlmarkt i Graben, dziedzińce i budynki zimowej rezydencji cesarskiej – Hofburga. Fakultatywne zwiedzanie komnat cesarskich, Kaplicy i Skarbca. Dalsze zwiedzanie miasta – Neuer Markt z kościołem Kapucynów i Kryptą Cesarską, Hoher Markt, Park Miejski z pomnikiem Straussa, Schwarzenbergerplatz, Kościół Św. Karola Boromeusza – największy kościół barokowy Wiednia. Wyjazd w późnych godzinach

 

Świadczenia zawarte w cenie :

  • Transport autokarem klasy lux
  • Opieka pilota
  • Zakwaterowanie hotelu**/*** w Pradze lub okolicach
  • Taxa klimatyczna
  • Ubezpieczenie NNW i KL
  • 2 x kolacja
  • 2 x śniadanie
  • TFG
  • Ubezpieczenie NNW i KL

Obligatoryjnie płatne : 15 euro od osoby płatne w autokarze (tura  przewodnika Wiedeń, tura przewodnika Praga , słuchawki )

Zwrotna kaucja 20 euro / noc

Dodatkowo płatne:

  • Wstępy do ustalenia z kierownikiem grupy

 

Cena przy min 45  osobach płatnych + 4 opiekunów : 850 PLN

w ofercie:

Autokar LUX

Transport autokarem klasy LUX, podwyższony standard

Ubezpieczenie NNW

Opieka pilota

VAT

1 opiekun GRATIS na 10 uczestników

Śniadanie i Obiadokoalcje

Wyżywienie 2 razy dziennie
Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu ust.66 § 1 Kodeksu Cywilnego. Jeśli chcesz się dokładnie zapoznać z warunkami transakcji, kalkulacji i otrzymać ofertę dla swojej grupy - zapraszamy do kontaktu.

Podobne oferty

Chcesz być na bieżąco z ofertami?

Dołącz do naszego newsletter'a, aby mieć dostęp do naszej oferty jako PIERWSZY! Wpisz swój adres poniżej oraz naciśnij zasubskrybuj.

Zapisując się wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką Prywatności

Wycieczki szkolne krajowe

Wycieczki szkolne zagraniczne

Copyright © 2024 Margo Travel - Wycieczki szkolne i wyjazdy firmowe
Design: Proformat All Rights Reserved by RSES
list
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram