Organizujemy wycieczki dla grup z całej Polski!

Szlak wina i miodu

Zielona Góra - Świebodzin
Transport Autokarem
Wycieczka dla dorosłych - 3 dni

WYCIECZKA OBJAZDOWA

 

Kod oferty:  2270


Zapytaj o cenę dla Twojej grupy
Skalkuluj wyjazd

Pełny opis oferty

Od kilku lat w turystyce polskiej rozwija się enoturystyka, czyli turystyka winiarska. Region lubuski, który przoduje w polskiej enoturystyce, nazywany jest Polską Toskanią. Nie trzeba więc jechać do Włoch czy Francji żeby nauczyć się tajnik winiarstwa czy skosztować wysokogatunkowego wina. Obowiązkowym punktem na trasie Szlaku Wina i Miodu jest Zielona Góra, gdzie corocznie odbywa się Święto Winobrania z kolorowym korowodem, na czele którego kroczy Bóg wina – Bachus.

 

Program ramowy : 

1 dzień: Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd do Legnicy. Zwiedzanie Sanktuarium Św. Jacka, gdzie doszło do wydarzenia, które ma znamiona cudu eucharystycznego.
Przejazd do miejscowości Zabór z największą w Polsce samorządową winnicą. Zwiedzanie Lubuskiego Centrum Winiarstwa, gdzie grupa odkryje tajniki produkcji wina, szczepów winorośli i inne ciekawostki na temat winiarstwa.
Przejazd do miejscowości Przylep - „Pasieka Rodziny Żegleń”, która kontynuuje rodzinne tradycje pszczelarskie. W pasiece można zakupić różne gatunki lubuskich miodów odznaczonych w 2015 r. jako „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”. Przejazd do miejsca zakwaterowania na obiadokolację i nocleg.

2 dzień: Śniadanie. Przejazd do Świebodzina pod pomnik Chrystusa Króla oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
Przejazd do Cigacic. Spacer po przystani, rejs galarami /płaskodenne łodzie z silnikiem/ Odrą do urokliwej zatoczki w kształcie serca. Podczas rejsu zobaczymy winnice, siedliska bobrów i wiele gatunków ptaków.
Przejazd do Mrozowa. Zwiedzanie winiarskiego gospodarstwa ”Winnica Mozów”, które zajmuje się produkcją wina, szkółkarstwem oraz przetwórstwem winnym. Na zakończenie gospodarz zaprasza na degustację 3 gatunków win. Powrót do miejsca zakwaterowania na obiadokolację i nocleg.

3 dzień: Śniadanie. Przejazd do miejscowości Klępsk. Zwiedzanie kościoła pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – jedna z najlepiej zachowanych świątyń ewangeliskich w środkowej Europie. Najcenniejszymi elementami świątyni jest dekoracja malarska oraz bogate wyposażenie wnętrza.
Przejazd do Zielonej Góry. Spacer po mieście: Stary Rynek, Ratusz, Konkatedra Św. Jadwigi Śląskiej pomnik Bachusa, pomnik Winiarki. Zwiedzanie Muzeum Ziemi Lubuskiej, które gromadzi i chroni duchowe oraz materialne dziedzictwo kulturowe ziemi lubuskiej. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

 

 

Świadczenia zawarte w cenie :

 

 • przejazd autokarem
 • opieka pilota
 • Zakwaterowanie (2 noclegi)
 • Wyżywienie (2 śniadania, 2 obiadokolacje)
 • Ubezpieczenie NNW SIGNAL IDUNA
 • miejsce gratis dla kierownika wycieczki
 • wszystkie opłaty drogowe i parkingi
 • podatek VAT
 • TFG

 

Dodatkowo płatne:

 • zestaw słuchawkowy Audio Guide – ok. 6 zł/os./dzień
 • biletów wstępu ( szacunkowo ) : ok. 60 PLN

 

CENA: 450 PLN/os przy 45 osobach  płatnych

w ofercie:

Autokar LUX

Transport autokarem klasy LUX, podwyższony standard

Ubezpieczenie NNW

Opieka pilota

VAT

Śniadanie i Obiadokoalcje

Wyżywienie 2 razy dziennie
Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu ust.66 § 1 Kodeksu Cywilnego. Jeśli chcesz się dokładnie zapoznać z warunkami transakcji, kalkulacji i otrzymać ofertę dla swojej grupy - zapraszamy do kontaktu.

Podobne oferty

Chcesz być na bieżąco z ofertami?

Dołącz do naszego newsletter'a, aby mieć dostęp do naszej oferty jako PIERWSZY! Wpisz swój adres poniżej oraz naciśnij zasubskrybuj.

Zapisując się wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką Prywatności

Wycieczki szkolne krajowe

Wycieczki szkolne zagraniczne

Copyright © 2024 Margo Travel - Wycieczki szkolne i wyjazdy firmowe
Design: Proformat All Rights Reserved by RSES
list
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram